Az élettel teli konyha
Harstein Jutka szakácskönyve – mondhatnánk röviden, de ez a könyv jóval több ennél.
Albert Soesman: Tizenkét érzék – Az emberi érzékelés új megközelítése
Az emberi érzékelés Soesman könyvében bemutatott új megközelítése hasznos tanulmány tanároknak, orvosoknak, terapeutáknak, tanácsadóknak, pszichológusoknak és kutatóknak. De minden elfogulaltlan olvasó érdekesnek találhatja.
Johannes F. Brakel-Gerbert Grohmann – Pézsmatulok, fakopáncs és delfinek (2. kiadás)
Egyre civilizáltabb világunkban az embernek erőfeszítést kell tennie, hogy megismerhesse a teremtett világ ezer titkát.
Azon kiadványok sorát szeretnénk szaporítani, amelyek életközelbe hozzák, az állatvilág képviselőit, és úgy mutatják be azokat, hogy az olvasó gyermekben felkeltik a vágyat a saját megfigyelések iránt.
Gajdos András – Az ember énekel (2. kiadás)
„Ez a dalgyűjtemény a Waldorf iskolák tantervét és az e mögött húzódó gyermekfejlődési képet követi óvodától középiskoláig. A dalok persze a pedagógiai-szellemi háttér nélkül is bárki számára jól használhatóak és örömet nyújthatnak, hiszen a zene sajátos hatalma éppen abban áll, hogy mindenkiben azt szólítja meg, azt táplálja, ami a legmélyebben emberi…”
Paul Matthews – Énekeld meg a teremtést!
A nyelv lehetőségeinek fölfedezése önmagunk fölfedezését is jelenti. A gyakorlatok végzése közben átélhetjük, hogyan tudunk úgy körülnézni az ismert dolgok és személyek világában, mintha először látnánk őket.
Paul Matthews ismert angol költő: rábízhatjuk magunkat kreativitásunk fölfedezésének megújító és közösségteremtő útján.
Torin M. Finser – Vándorúton-Iskolában
Láthatjuk, hogyan alakul, változik a gyermek testében és lelkében, hogyan jelenik, jelenhet meg egyre inkább szellemi lénye testében; s ezenközben hogyan követi a tanár azt a megismerési vezérfonalat, amit a Waldorf-pedagógia alapítója, Rudolf Steiner mély emberismeretével és világismeretével az 1910-es évek végén mutatott meg.
Albert Soesman – Tizenkét érzék
Mint orvos, Albert Soesman rendkívül sok megfigyelést gyűjtött az érzékszervek működéséről. Széles körű antropozófiai ismereteket szerzett kialakulásukról, ill. a témához illő kultúrtörténeti kommentárjaiban az emberiség fejlődési állapotait is felidézi. Előadásaiban ezekre a forrásokra támaszkodva jutott gyakran meglepő megállapításaihoz.
Kim John Payne – Gyermekeink játékai
Ha igazán odafigyelünk arra, hogy milyen területeken van szükségük irányításunkra, a gyerekektől megtudhatjuk, mire kell megtanítanunk őket. Ma ezeket a területeket a kötetünkhöz hasonló könyvek segítségével térképezhetjük fel. Ma már látjuk, hogy a gyerekeknek meg kell tanítani, milyen kapcsolatban áll testük a világgal s a többi emberrel.